عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۲۳۹۵۵
شناسایی نخستین مورد کرونا در دهکده المپیک توکیو؛

واکسیناسیون در حال حاضر قطره چکانی است

رئیس بخش عفونی بیمارستان امام خمینی(ره) تهران با بیان اینکه در حال حاضر شرایط بیمارستان‌ها خیلی خوب نیست؛ به طوری که تقریبا تمام بیمارستان‌های شهر تهران اشباع شدند، گفت: معمولا دو هفته بعد از آغاز اپیدمی آمار فوتی‌ها افزایش می‌یابد.

حمید عمادی افزود: با این اقدام هم در حال حاضر بیمارستان‌هایمان اشباع است، حال اگر این اقدام را انجام نمی‌دادیم، اکنون همه بیمارستان‌ها قفل بودند و عده‌ای از مردم در خیابان‌ها مانده بودند. احتمال اینکه وضعیت طی یکی دو هفته آینده بدتر شود هم هست.عمادی با بیان اینکه موج بیماری در پیک پنجم از استان‌های جنوبی و سیستان و بلوچستان برخاسته است، گفت: ممکن است شهرهای دیگرمان هم تا دو هفته دیگر مانند سیستان و بلوچستان شود. به همین دلیل شرایط نگران کننده‌ای پیش روی ما قرار دارد.وی با بیان اینکه تا حد ممکن باید سرعت واکسیناسیون علیه کرونا را بالا ببریم، گفت: در جوامعی که سریع واکسیناسیون را انجام داده‌اند، نشان داده شده که وضعیت‌شان تا حدی بهتر از کشور‌هایی مانند ماست؛ بنابراین هم واکسیناسیون‌مان را باید سریعا انجام داده و معطل نکنیم و دوما اینکه پروتکل‌ها را هم رعایت کنیم. باید توجه کرد که در کشور‌هایی که واکسیناسیون را انجام داده، اما پروتکل‌ها را رعایت نکرده‌اند، باز هم شیوع در حال افزایش است؛ بنابراین هم باید پروتکل‌ها را به دقت رعایت کنیم که متاسفانه نداریم و هم واکسیناسیون را سریع‌تر انجام دهیم که در حال حاضر قطره چکانی و آرام است.
نخستین مورد کرونا در دهکده المپیک توکیو شناسایی شد
مسئولان برگزاری بازی‌های المپیک توکیو روز شنبه از شناسایی و ثبت نخستین موردِ تایید شده ابتلا به بیماری کووید۱۹ در دهکده محل اسکان ورزشکاران خبر دادند.تاکایا ماسا، سخنگوی کمیته برگزارکننده بازی‌های المپیک با تایید این خبر تصریح کرد: یک مورد ابتلا در بدو ورود به دهکده برای نخستین بار شناسایی و ثبت شده است. وی با این حال مشخص نکرد که مورد ثبت شده مربوط به ورزشکاران یا اعضای کادر فنی و مدیریتی بوده و کدامیک از کاروان‌های شرکت کننده را شامل می‌شود.بازی‌های المپیک توکیو ۲۰۲۰ که برگزاری آن به دلیل همه‌‌گیری ویروس کرونا و بیماری کووید۱۹ یکسال به تعویق افتاد قرار است از جمعه آینده به مدت پانزده روز تحت تدابیر سختگیرانه در پایتخت ژاپن برگزار شود.
آخرین آمار کرونا در کشور
 روز گذشته  و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۵ هزار و ۱۳۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۷۲۵ نفر از آنها بستری شدند.مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۵۰۱ هزار و ۷۹ نفر رسید.متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۷۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۶ هزار و ۹۶۶ نفر رسید.
    ورود ۱۴هزار ایرانی به ارمنستان برای واکسن کرونا!
براسا س اعلام سخنگوی گمرک از اول تیر ماه تا روز گذشته ۱۴ هزار و چهار نفر ایرانی به ارمنستان سفر کردند.که بیشتر آن‌ها از مرز زمینی  نوردوز در استان آذربایجان شرقی رفته‌اند.سید روح الله لطیفی اظهار کرد:  در این مدت ۳۵ پرواز نیز از فرودگاه امام (ره)، ۳۹۱۱ مسافر را به مقصد ارمنستان منتقل کرده است.لطیفی در خصوص مسافران زمینی ارمنستان توضیح داد: روند مسافرت از مرز زمینی  نوردوز  از ابتدای تیرماه تا هجدهم تیر رو به افزایش بوده و از حدود ۱۰۰ نفر در اوایل ماه به ۳۰۰ نفر در چهاردهم تیرماه، در پانزدهم به ۴۵۵ نفر، شانزدهم به ۸۱۳ نفر و هفدهم با ۲۲۱۹ نفر به رکورد میزان خروجی مسافر رسید و نهایتا هجدهم تیر ماه با ۲۲۱۲ نفر با کمی کاهش مواجه شد.
آغاز  مراسم حج تمتع زیر سایه همه‌گیری کووید۱۹ با شمار محدودی زائر
مراسم حج تمتع امسال به دلیل شرایط بهداشتی ناشی از همه‌گیری همانند سال گذشته با تعداد محدودی از مسلمانان ساکن عربستان سعودی از روز شنبه آغاز شد.این دومین سال متوالی است که کرونا مقامات عربستان را بر آن داشته تا محدودیت بی‌سابقه‌ای برای شرکت در این مراسم وضع کنند.حج تمتع امسال تنها با حضور شصت هزار مسلمان سعودی و خارجی ساکن عربستان برگزار می‌شود که و واکسینه شده‌اند.این دسته از زائران از میان افراد ۱۸ تا ۶۵ سال برگزیده شده‌اند. 

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۴۰۰/۴/۲۷ -  شماره 4950
جستجو
جستجو
بالای صفحه