عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۲۳۹۵۳

به داد خوزستان برسید

گروه اجتماعی كارون: استان خوزستان با این همه ثروت و امكانات فراوان زیست محیطی و در حالی كه پرآب‌ترین استان كشور است، سال‌هاست درگیر مشکل سوءمدیریت منابع آبی است و اکنون در دمای بالای ۵۰ درجه آب روستاها و برخی مناطق شهری خوزستان قطع شده است، آن هم در روزهایی كه از كرونا قرمز است و هشدار برای یك خیز تازه كرونا در این استان هم داده شده است.

همین مشكلات عدیده، باعث شده تا از چند شب پیش،‌  مردم در شهرستان‌های استان به خیابان بیایند و مطالبه اصلی آنها اول آب‌شرب است و بعد هم مدیریت پاسخگو! آیا این درخواست زیادی است؟ با هر عقل و منطقی كه نگاه شود این جز حقوق اولیه هر انسانی در هر كجای كره خاكی است اما این روزها همین حق طبیعی و اولیه تبدیل شده است به «كیمیایی نایاب»! در حالی كه در چند روز گذشته در تمامی شبكه‌های اجتماعی خبر اصلی برای ایرانیان در داخل و خارج از كشور اعتراض خوزستانی ها به نبود آب شرب بوده است،‌استاندار محترم فرموده‌اند: ‌ فیلم‌های اعتراضات جعلی و ساختگی است!یكی نیست از این مقام محترم بپرسد: ‌تا كی و كجا می خواهید و می توانید حضور و اعتراض  مردم را ان هم به موضوعی مثل نبود آب شرب تكذیب كنید؟! در همین شبی که گذشت یک جوان شادگانی در جریان این اعتراضات جان خود را از دست داده است و این موضوع نشان می‌دهد مردم خوزستان واقعا توان مقابله بیشتر با این همه مشکل و دغدغه را ندارند؛ نبود آب شرب، گرد و خاک، مشکلات عدیده فاضلاب، فلرهای نفتی که همچنان می‌سوزند،‌بیكاری و فقری كه گریبا مردم را گرفته است و هزاران مشكل دیگر كه مردم را ناامید و عصبانی كرده است.

مدیران استانی و كشوری باید هر چه سریعتر اقدامی عاجل در زمینه رفع حداقل بخشی از مشكلات استان كنند. این در حالی است كه برخی از مقامات محلی از جمله نماینده ولی فقیه در خوزستان درخواست كرده است تا حداقل به صورت موق، انتقال آب از سرشاخه ةای كارون و دز متوقف شود تا وضعیت از این بحرانی‌تر نشود! یعنی در این شرایط كه مردم خوزستان شب‌ها در اعتراض به نداشتن اب شرب در خیابان‌ها اعتراض می كنند،‌مسئولان همچنان در طول روز و شب در حال منتقل كردن آب استان به كویر مركزی هستند! در اینجا فقط می‌توان گفت مسئولان محترم،‌به داد خوزستان برسید، چرا كه زمان بسیار اندك است.
برای اینكه متوجه شوید،‌توصیه می شود حتما در این روزهای گرم كه به «خرماپزان» معروف است حتما سری به خوزستان و روستاهایی كه در این هوای گرم و شرجی از نعمت اب شرب محروم شده‌اند، بزنید. در این سفر حتما از آب استفاده نكنید تا شرایط سخت مردم خوزستان را هر چه بیشتر و بهتر درك كنید.  

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۴۰۰/۴/۲۷ -  شماره 4950
جستجو
جستجو
بالای صفحه