عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۱۷۱۲۲
خوزستان در میان ۵ استان در صدر شیوع آنفلوآنزا؛

چرا کسی از آمار آنفلوآنزا در خوزستان نمی‌گوید؟

موج آنفلوآنزا، کشور را گرفته است؛ هر چند بنا به گفته مسئولان وزارت بهداشت زمان بروز موج‌های آنفلوآنزا غیرقابل پیش‌بینی است اما هر چه هوا سردتر شود و بروز موارد بیماری شدیدتر شود، ‌شدت امواج بیماری هم افزایش می‌یابد.

موج اول آنفلوآنزا آمده است و قرار است تا دو هفته دیگر فروکش کند و بعد از آن موج بعدی خواهد آمد. هر چند با رعایت نکات ساده بهداشتی مثل شست‌وشوی دست‌ها می‌توان جلوی سرایت این بیماری به شدت مسری را گرفت اما واقعیت این است که آنفلوآنزا، می‌تواند مرگبار باشد.   به گزارش ایسنا، خوزستان از استان‌هایی است که معاون بهداشت وزارت بهداشت  از آن به عنوان یکی از پنج استان در صدر شیوع آنفلوآنزا نام برد با این وجود نمایندگان وزارت بهداشت در دانشکده‌های علوم پزشکی مستقر در خوزستان حاضر به حرف زدن درباره وضعیت شیوع این بیماری نیستند.
علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت روز  گذشته، با بیان اینکه طی یک هفته اخیر ۲۷۳ نفر به دلیل آنفلوآنزا بستری شده‌اند و متاسفانه ۱۹ نفر هم فوت کرده‌اند، افزود: البته همه مبتلایانی که فوت کردند و یا در بیمارستان بستری شده‌اند و استان‌های گلستان، مازندران، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان و خوزستان استان‌هایی هستند که بیشترین شیوع بیماری آنفلوآنزا در آن‌ها گزارش شده است. در میان روسای دانشکده‌های علوم پزشکی استان خوزستان، تنها رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان حاضر شد در خصوص بروز و شیوع این بیماری صحبت کند.سلمان‌زاده از مرگ دو بیمار مبتلا به آنفلوآنزا در آبادان و شادگان خبر داد و افزود: در حوزه دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز مانند سایر نقاط کشور، امسال اپیدمی آنفلوآنزا رخ داده که البته در حال حاضر این بیماری رو به فروکش است. فوت‌شدگان به دلیل بیماری آنفلوآنزا در سال جاری یک مادر باردار در شادگان و یک مرد در آبادان بوده‌اند.هر چند هشدار وضعیت شیوع بیماری و ارائه آمار مرتبط به آن می‌تواند در آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی به شهروندان و در نتیجه مراقبت بیشتر تاثیر بسزایی داشته باشد،  با این وجود مسئولان بهداشتی خوزستان به نظر می‌رسد که نظر متفاوتی دارند. با این حال  ایرج نظری رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اظهار کرد: در خوزستان نیز مانند سایر نقاط کشور اپیدمی آنفلوآنزا رخ داده است. بیماری آنفلوآنزا عوامل مختلفی دارد. افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند و جزو گروه‌های پرخطر هستند، حتی با سرماخوردگی معمولی ممکن است فوت کنند و قطعا اگر عوامل شدیدتر باشد، میزان مرگ و میر هم افزایش می‌یابد.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۸/۹/۱۱ -  شماره 4561
جستجو
جستجو
بالای صفحه