عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۱۷۱۰۵
امکان بازگشت قیمت بنزین وجود دارد؟

طرح دو فوریتی برای تک‌نرخی شدن بنزین

در آخرین روزهای هفته خبری منتشر شد که از تلاش نمایندگان مجلس برای تصویب طرحی بنزینی حکایت داشت، در قالب این طرح نمایندگان مجلس بنا دارند بنزین را به قیمت ۱۵۰۰ تومان تک نرخی کنند.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰مجلس از تهیه طرح دوفوریتی برای تک‌نرخی شدن بنزین خبر داد و گفت که این طرح تقدیم هیات رئیسه مجلس شده است.
بهرام پارسایی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در این طرح دوفوریتی پیشنهاد کردیم که قیمت بنزین با نرخ ۱۵۰۰ تومان تک‌نرخی شود، چرا که دو نرخی بودن آن منشا فساد است، ضمن این‌که قیمت ۱۵۰۰ تومان برای هر لیتر بنزین سالانه ۱۷ هزار میلیارد تومان به درآمد دولت اضافه و بخشی از کسری بودجه دولت را تامین می‌کند. پارسایی در حالی از تامین کسری بودجه دولت از طریق افزایش قیمت بنزین سخن گفت که پیشتر دولت مدعی شده بود از افزایش قیمت بنزین قصد جبران کمبود بودجه نداشته است. دولت بارها تاکید کرده بود که مابه التفاوت قیمت جدید بنزین در غالب بسته‌های کمک معیشتی به مردم بازگردانده خواهد شد. پارسایی افزود: همچنین در این طرح پیشنهاد دادیم که به موازات حذف بنزین سه هزار تومانی، کمک‌های معیشتی در پی افزایش قیمت بنزین نیز حذف شود، چرا که این کمک‌ها در قانون تعریف نشده است. پارسایی گفت:  این همان چیزی است که مردم می‌خواستند: نه کمک معیشتی می‌خواهیم و نه بنزین گران. به گفته او البته یارانه افراد مشمول همچون قبل پرداخت خواهد شد. سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس همچنین گفته است: یکی از دلایل ارائه‌ این طرح، نارضایتی مردم از افزایش قیمت بنزین بود و اینکه مسائل امنیتی در این افزایش قیمت لحاظ نشده بود، علاوه بر این با توجه به مسائل پیش آمده مخالفین نظام نیز حداکثر بهره‌برداری را از نارضایتی‌های ایجاد شده می‌کنند. پارسایی گفت: این طرح به‌صورت دوفوریتی روز دوشنبه هفته گذشته تحویل هیات رئیسه مجلس شده است. انتظار داشتیم که طرح به صورت خارج از نوبت در جلسه علنی روز سه‌شنبه بررسی شود اما به دلیل عدم حضور رئيس مجلس به بعد از تعطیلات مجلس موکول شد.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۸/۹/۹ -  شماره 4559
جستجو
جستجو
بالای صفحه