عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۷۱۰۱

از مردم دلجویی و عذرخواهی شود

امام جمعه تهران گفت: برای کاهش نگرانی‌ها مسئولان محترم که یک بسته ای را در نظر گرفته اند که اعلام هم شد، باید اقناع ملی را جلب کرده و با مردم صحبت کنند و از رسانه ملی استفاده کنند و رسانه و دست اندرکاران کوتاهی نکنند و از مردم دلجویی و عذرخواهی شود و به سئوالاتشان پاسخ داده شود و نظارت قاطع برای جلوگیری از گرانی‌هاي مصنوعی ادامه یابد.

حجت‌الاسلام حاج علی اکبری گفت: شیوه اجرای این تصمیم بزرگ که دارای ابعاد ملی است و همه جامعه ما با این موضوع درگیرند و با برخی از تصمیمات فرق دارد، این است که این شیوه در بوته نقد است. خود عزیزان این را قبول دارند که توضیح لازم داده نشد و اقناع ملی صورت نگرفت و اجماع نخبگانی در رابطه با نحوه اجرا صورت نگرفت و نتیجه این شد که یک ناراحتی و نگرانی را در سطح جامعه به وجود آورد و انبوهی از سؤالات و ابهامات را در بین عوام و خواص ایجاد کرد. وی افزود: با توجه به موج نگرانی از ارز و سکه که چندی پیش مردم پشت سر گذاشتند و احساس کردند که قدرت خرید پایین آمده و فشارهای زیادی به اقشار کم درآمد وارد شد و تجربه تلخ را داشتند، نگران این بوده و هستند از این که این افزایش قیمت ولو متعارف نیست، روی سایر قیمت‌ها تاثیر بگذارد و موج دیگری را برای جامعه به وجود آورد.

 

کرباسچی: غرق در عرق شرم شدم!
غلامرضا کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران در توییتی نوشت:  به عنوان یکی از حامیان این دولت غرق در عرق شرم از مصاحبه دیشب جناب وزیر کشور بودم که سخنان همراه با قهقهه امروز جناب رئیس‌جمهور پاک ناامیدمان کرد. دریغ از کمی انصاف و احساس و تدبیر! همچنین صادق زیبا کلام در واکنش به اظهارات حسن روحانی مبنی بر اینکه تا صبح روز جمعه، از افزایش سه برابری قیمت بنزین خبری نداشت،  در یادداشتی نوشت:   کی‌بود،کی بود، من نبودم، شده حکایت بنزین. ای کاش مسئولان به جای فراراز زیر بار مسئولیت تصمیمی که گرفته بودند،این شهامت اخلاقی را می‌داشتند و به مردم صادقانه توضیح می‌دادند که چرا مجبور می‌شوند به واسطه وضعیت بحرانی اقتصادی کشور،قیمت بنزین را افزایش دهند؛ نه اینکه گناه راگردن دیگری بیاندازند.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۸/۹/۹ -  شماره 4559
جستجو
جستجو
بالای صفحه