عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۱۶۹۹۹

ما یاد گرفته‌ایم همیشه پیروز باشیم

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه گروه‌های جهادی سربازان و افسران یک نبرد بزرگ هستند، گفت: این نبرد عزت ملت و سرزمین ما را هدف قرار گرفته است.

سرلشکر حسین سلامی اظهار داشت: ما نمی‌توانیم در هیچ نبردی شکست بخوریم و این غیرممکن است. گروه‌های جهادی سربازان و افسران یک نبرد بزرگ هستند، نبردی که عزت ملت و سرزمین ما را هدف قرار گرفته است. وی افزود: جنگ اقتصادی و عملیات روانی دشمن، عزت و اقتدار و سربلندی ما را هدف قرار گرفته بود، اما تمام شد. شان ملت ما کمیت‌های کوچک نیست، مردم ما باید همیشه خوشحال و سرحال باشند.وی خاطرنشان کرد: به دشمنان هم می‌گوییم هر تهدید را دنبال کنید ما آن را به فرصت تبدیل می‌کنیم و شکست خواهید خورد، چرا که شما آموخته‌اید همیشه بازنده باشید و ما هم یاد گرفته‌ایم همیشه پیروز باشیم.

 

معترضان عراقی چگونه زندگی می‌کنند؟
اسکلت یک برج نیمه ساخته در مرکز بغداد (معروف به میدان تحریر بغداد) به کانون مهم معترضان علیه حاکمان کنونی تبدیل شده است.
در طبقه همکف این ساختمان گروهی از مردان جوان که خود را کمیته پشتیبانی لجستیک  می‌نامند، وسایلی مانند لباس، غذا، تجهیزات، پتو، باتری و سیگار را برای مبارزان علیه حاکمان کنونی عراق آماده می‌کنند. ابو باقر در این باره گفت: ما همدیگر را نمی‌شناختیم و اینجا همدیگر را شناختیم. مهم این است که همه ما عراقی هستیم.این جوان ۳۵ ساله با شلوار نظامی و پرچم روی دوشش، رهبر این گروه است. حدود ۲۰ جوان عراقی در گوشه و کنار طبقه همکف ساختمان دیده می‌شوند.یک مرد با ماسک گوریل از طبقه سوم فریاد می‌زند: ما به تیغ ریش‌تراشی نیاز داریم. نان را فراموش نکنید. ما گرسنه هستیم. گروهی از مردان جوان بقیه طبقات این ساختمان ۱۸ طبقه را اشغال کرده‌اند. ساختمانی که پلکانی ناقص و باریک دارد. آنها در این طبقات می‌رقصند، قلیان می‌کشند و تخته نرد بازی کرده و علیه حاکمان کنونی حرف زده و شعار می‌دهند.این اجتماع جمعی پس از موج دوم تظاهرات علیه عادل عبدل مهدی  نخست وزیر در شب ۲۴ اکتبر آغاز شد. معترضان خواهان پایان دادن به نظم سیاسی پس از سال ۲۰۰۳ میلادی در این کشور هستند. آنها این نظام را فاسد می‌دانند و بر این باورند که این سیستم نتوانسته خدمات اصلی خود را ارائه دهد.  عبد المهدی  (نخست وزیر)‌ قول اصلاحات و تغییر شکل گسترده کابینه را داده و تاکنون موفق به آرام کردن معترضان نشده است.
این ساختمان زمانی یک مرکز تجاری بود و پس از بمباران در دو جنگ گذشته، سرانجام به صورت یک ساختمان متروکه درآمد. اینک این سازه با نام  رستوران ترکی  در بغداد معروف است و دلیل آن فعالیت یک رستوران معروف ترکی در آن در دهه ۱۹۸۰ میلادی است.برخی از معترضان این ساختمان را كوه احد  می‌نامند. احد نام کوهی در نزدیکی  شهر  مدینه  عربستان است که دشمنان با طرفداران دین نوپا جنگیدند. این جنگ با شکست مسلمان پایان یافت.معترضان می‌گویند نیروهای دولتی در دور اول اعتراضات از این سازه برای تیراندازی به معترضان استفاده کردند. به همین دلیل آنها این ساختمان را اشغال کردند. بیش از ۲۵۰ نفر از زمان آغاز اعتراضات عراق کشته شده‌اند.

 

درخواست پمپئو برای افزایش فشار جهانی بر ایران  
وزیر خارجه آمریکا در بیانیه‌ای به آغاز غنی‌سازی اورانیوم در تاسیسات اتمی فردو واکنش نشان داد و گفت: گسترش فعالیت‌های حساس هسته‌ای ایران نگران‌کننده است و این اقدام باید همه کشورهای جهان را به سمت افزایش فشار بر تهران سوق دهد. مایک پمپئو گفت: ایران با اقدام اخیر خود در ازسرگیری غنی‌سازی اورانیوم درصدد آن است که در صورت لزوم در زمانی کوتاه قادر به ساخت سلاح هسته‌ای شود. پمپئو تاکید کرد:  آمریکا هرگز به ایران اجازه نخواهد داد که به یک قدرت هسته‌ای تبدیل شود. وزیر خارجه آمریکا در ادامه بیانیه خود نوشت: «اکنون زمان آن فرا رسیده است که همه کشورها باج‌گیری هسته‌ای رژیم ایران را رد کنند و برای تشدید فشار علیه این کشور گام‌های جدی بردارند.»

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۸/۸/۱۸ -  شماره 4545
جستجو
جستجو
بالای صفحه