عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۱۶۷۵۲

چرا حقوق‌های یواشکی برملا نمی‌شود؟

گروه اقتصادی:‌ یک اقتصاددان با بیان اینکه وجود شبکه‌های خویشاوندی در دستگاه‌های عمومی یکی از عوامل اصلی مقاومت آنها به ایجاد شفافیت است گفت که اگر همه نهادهای قانونی و فرادولتی در اجرای شفاف‌سازی حقوق‌ها همراهی نکنند بعید است که طرح دولت در این زمینه بتواند موفق باشد.

قدرت‌اله امام‌وردی با بیان اینکه شفافیت یکی از اصلی‌ترین بنیان‌های اقتصادی است اظهار کرد: یکی از حوزه‌هایی که ایجاد شفافیت در آن اهمیت اساسی دارد، وضعیت حقوق و مزایای پرداختی به کارمندان دولت است که البته متاسفانه هنوز برخی از بخش‌های عمومی مانند صداوسیما به آن تمکین نکرده اند. او با اشاره به دیگر مزایای شفاف‌سازی میزان دریافتی کارمندان دولت اظهار کرد: یکی از مسائل اصلی در پرداخت حقوق با کارمندان عدم عدالت در این پرداختی‌ها است. واقعیت این است که یکسری از افراد در درون همین سیستم دولتی توانسته‌اند با ریزه‌خواری‌های خاص حقوقهای بالایی را سهم خود کنند.این اقتصاددان فامیل‌سالاری در دستگاه‌های اداری را یکی از عوامل اصلی اعطای امتیازات خاص به برخی از کارمندان ارزیابی کرد و گفت: در چنین فضایی از افرادی که از شایستگی‌هایی برخوردار باشند برچسب حاشیه‌ساز می‌زنند و آنها را طرد می‌کنند؛ نتیجه چنین روندی در نهایت تهی شدن دستگاه‌های بوروکراسی کشور از نیروهای شایسته و کارآمد است.
با حذف صفر از پول ملی سرنوشت زیمباوه در انتظار ماست
وی همچنین درباره طرح حذف چهار صفر از پول ملی گفت:  در اقتصاد ایران هنوز زیرساخت‌ها برای حذف صفر از پول ملی فراهم نیست و ساختار تولید و نظام بانکی همچنان در شرایط نابسامانی به سر می‌برند؛ بنابراین اگر در این زمینه بدون برنامه عمل کنیم، به جای این‌که تجربه ترکیه را به دست آوریم تجربه زیمباوه عایدمان خواهد شد.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۸/۶/۳۰ -  شماره 4513
جستجو
جستجو
بالای صفحه