عناوین این صفحه
کد خبر: ۱۱۶۷۵۱

اتوبوس‌هایی که زنان را به «آزادی» می‌رسانند!

گروه ورزشی:‌ روزنامه آلمانی «فرانکفورتر آلگماینه» به موضوع ورود زنان ایرانی به ورزشگاه ها پرداخت و نوشت: بازی ایران و کامبوج روز ۱۸ مهر در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.

بر اساس اعلام فدراسیون فوتبال ایران، در این مسابقه به ۱۶۰۰ زن برای دیدار از بازی بلیط فروخته می‌شود. این روزنامه  در این باره می‌نویسد: «در استادیومی که بین ۸۵ هزار تا ۱۰۰ هزار نفر را در یک دربی در خودش جا می‌دهد، [۱۶۰۰ تماشاگر زن] یعنی ۶ /۱ تا ۸۸ / ۱ درصد ظرفیت استادیوم! به این مسئله باید اضافه کرد که زنانی که خواهان ورود هستند را اتوبوس‌های مشخصی از مرکز شهر به استادیوم می‌آورند.
مینکی وردن از سازمان دیده‌بان حقوق بشر در مصاحبه با این روزنامه، تصمیم ایران را برای اجازه ورود محدود به زنان برای بازی پیش رو نه یک پیشرفت که نسخه‌ای برای فاجعه‌ی بعدی نامیده و می‌گوید، این اقدام حتی ذره‌ای با مقررات فیفا و اصول حقوق بشری همخوان نیست. به گفته وردن، شرط جمع‌شدن زنان در ایستگاه‌های تعریف شده برای سوار شدن به اتوبوس‌هایی مشخص، کار شناسایی و در صورت لزوم اقدام‌های بعدی علیه این زنان را برای دستگاه‌های اجرایی در ایران ساده می‌کند!

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۸/۶/۳۰ -  شماره 4513
جستجو
جستجو
بالای صفحه