عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۵۲۲۴
فرمانده کل سپاه در مراسم ۱۳ آبان:

ما را از تهدید نظامی نترسانید

گروه سياسي: مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان ۹۷ در تهران هم‌زمان با سایر استان‌ها برگزار شد و راهپیمایان در بیانیه این مراسم تاکید کردند که «آمریکا این بار هم سیلی محکم دیگری از ملت ایران خواهد خورد».

این مراسم با حضور اقشار مختلف مردم، از جمله دانش آموزان و جمعی از مسئولان در مقابل سفارت پیشین آمریکا در تهران برگزار شد.در این مراسم فرمانده کل سپاه با بیان اینکه اگر آمریکایی‌ها در لانه جاسوسی باقی می‌ماندند بدون تردید انقلاب ما چهل ساله نمی‌شد و در همان دهه اول کار انقلاب تمام بود، اظهارکرد: تسخیر لانه جاسوسی به دست دانشجویان انقلاب دوم ملت ایران بود که به فرموده امام خمینی (ره) این پیروزی از پیروزی اول بزرگ‌تر بود. سرلشکر محمدعلی جعفری اظهارکرد: در تاریخ چهل ساله انقلاب اسلامی شاهد روزها، نصرت‌ها و پیروزی‌ها و وقایع شگفت‌انگیزی مانند واقعه ۱۳ آبان هستیم که با اندکی ژرف‌نگری دست پرقدرت الهی را در غلبه بر مشکلات در این سال‌ها شاهد باشیم.وی با بیان اینکه این تاریخ پرافتخار با روزهای سرنوشت‌سازی همراه بوده است، به وقایع ۱۳ آبان، ۲۲ بهمن، ۱۲ فروردین و ۳ خرداد اشاره و خاطرنشان کرد: در ۱۳ آبان سه حادثه تاریخی و مهم رخ داده است که نشان دهنده قداست و اهمیت این روز و به قول مقام معظم رهبری بیانگر چالش عمیق و مستمر ملت ایران با آمریکای جهان‌خوار است. اولین حادثه مربوط به ۱۳ آبان سال ۴۳ است که شاه با دستور مستشاران و دیپلمات‌های مستقر در لانه جاسوسی برای مخفی نگه داشتن و خاموش کردن ندای حق‌طلبی امام خمینی (ره)، دستور تبعید ایشان را به ترکیه صادر کرد و درست ۱۵ سال بعد در سال ۵۸ جهان شاهد خفت و خاری آمریکایی‌ها و جبران آن حرکت سرکوب‌گرانه و آمریکایی که می‌خواستند ندای حق‌طلبی امام (ره) را خاموش کنند، بودند. حادثه دیگری که در ۱۳ آبان رخ داد شهادت دانش آموزان انقلابی به دستور رژیم بود که در آن حادثه تعداد زیادی از دانش آموزان در خاک و خون غلتیدند و خونشان در همان سال پیروزی انقلاب اسلامی را تضمین کرد.وی با اشاره به فضای حاکم بر جامعه در سال‌های نخست انقلاب اسلامی بویژه در سال ۵۸، ‌اظهارکرد: در آن روزها شاهد استقرار دولت موقت لیبرال بودیم که آمریکایی‌ها با آن‌ها ارتباطاتی گرفته و مشغول توطئه بودند. جوانان انقلابی و دانشجویان مسلمان پیرو خط انقلاب که تحمل دیدن چنین حرکات منحرف کننده انقلاب را نداشتند، به صورت محدود و فقط در چند دانشگاه در تهران تصمیم گرفتند که با رعایت طبقه‌بندی بسیار بالا اقدام به حرکتی در این زمینه کنند.فرمانده کل سپاه، ادامه داد: بر این اساس قرار شد تظاهرات ضد آمریکایی از دانشگاه به سمت لانه جاسوسی انجام شود و فقط تعدادی از دانشجویان و مسئولان دانشگاهی می‌دانستند که قرار است به لانه جاسوسی حمله شود؛ وقتی جمعیت مقابل لانه جاسوسی رسید با فضاسازی و جوی که در جمعیت ایجاد شد، به صورت طبیعی جلوه داده شد که تسخیر لانه جاسوسی از دل جمعیت برآمده و همان لحظه این تصمیم گرفته شده است. در نتیجه دانشجویان با دلی راسخ و توکل بر خدا به لانه جاسوسی حمله کردند و ظرف زمانی محدود دیپلمات‌ها و جاسوسان را به اسارت خود درآوردند که این حرکت در همان لحظات نخست با تایید بسیار قاطع امام خمینی (ره) مواجه شد.سرلشکر جعفری خاطرنشان کرد: مردم به دنبال تایید امام (ره)، با حضور در مقابل لانه جاسوسی از این حرکت دانشجویان پشتیبانی کردند و این اقدام تبدیل به انقلاب دوم مردم ایران شد که در این باره امام خمینی (ره) حتی فرمودند که این پیروزی از پیروزی اول بزرگ‌تر بود؛ چرا که اگر آمریکایی‌ها در لانه جاسوسی باقی می‌ماندند، بدون تردید انقلاب ما چهل ساله نمی‌شد و در همان دهه اول کار انقلاب تمام بود.
فرمانده سپاه اظهار کرد: برخی مسئولین به ظاهر انقلابی ما از تسخیر لانه جاسوسی به وحشت افتاده بودند و توصیه می‌کردند گروگان‌های آمریکایی آزاد شوند. برخی دیگر نظرشان را اعلام نمی‌کردند، اما چنین موضوعی را در دل‌هایشان داشتند و بعدها هم در مواضع‌شان این موضوع بروز و ظهور پیدا کرد. تنها عده‌ای از مسئولین در راس آنها مقام معظم رهبری با این موضوع موافق بودند و با حضور خود در روزهای نخست در لانه جاسوسی حمایت خود را اعلام کردند. جعفری در پایان گفت: غلبه بر جنگ اقتصادی هم نزدیک خواهد بود، اما جمله پایانی ما به رییس جمهور عجیب و غریب آمریکا این است که هرگز مردم ایران را تهدید نکن؛ چرا که هنوز ناله‌های نظامیان شما در طبس و ملوان‌های شما در خلیج فارس شنیده می‌شود و شما می‌دانید که روزانه چه مقدار از کهنه سربازان شما در آمریکا از افسردگی دست به خودکشی می‌زنند. ما را تهدید نظامی نکنید و از تهدید نظامی نترسانید.

 

 

 

سلامی: ناوهای آمریکا در تیررس موشک‌های نقطه‌زن ایران هستند؛   می‌توانیم منافع آمریکا راتهدید کنیم
جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه آمریکا در آستانه خودکشی سیاسی و اقتصادی است، گفت: ناوهای هواپیمابر آمریکا در تیررس مستقیم موشک‌های نقطه زن ما هستند و تجهیزات نظامی آنها کهنه شده است.
 سردار حسین سلامی گفت:  دشمنان ما تلاش بسیاری کردند تا موج شوک‌های بسیاری را به ما وارد آورند، آنها تلاش کردند تا جامعه ما با این اقدامات از تعادل بازگردد و آنها از وضعیت ایجاد شده استفاده کنند، دشمنان همواره رویای سقوط نظام ما را در ذهنیت خود داشته و دارند. آنها بسیار تلاش کردند ارتباطات بین‌المللی ما را قطع کنند و ما را در جزیره‌ای تنها قرار دهند اما امروز خودشان بیش از همه در انزوای بین‌المللی قرار گرفته اند. متحدان آمریکا از جمله پاکستان،‌ترکیه و کانادا امروز با این کشور مشکل دارند. جنگ تجاری با چین و اروپا نمونه دیگری از این وضعیت است که نشان از تنها ماندن آمریکا در عرصه بین‌المللی است. اروپایی که همیشه با آمریکا همراه بود امروز دیگر از آن کشور تبعیت ندارد، از طرفی روسیه به دنبال جنگ سرد جدیدی با آمریکا است و در کل اینکه، جهان به تدریج در حال متحد شدن علیه آمریکا است.
وي افزود: همانطور که رهبری هم فرمودند آمریکا به دلیل سیاست‌های اشتباه و از دست دادن منطق سیاسی به تدریج در حال افول است. آمریکا تلاش کرد ما را تحت فشار قرار دهد تا به لحاظ سیاسی تسلیم آنها شویم که این تا کنون جواب نداده و نخواهد داد. وی افزود: آمریکایی‌ها هیچ گاه گزینه نظامی را علیه ایران انتخاب نخواهند کرد؛ بیان کرد: نکته دیگر اینکه حد فشار آمریکا این چیزی هست که می‌بینید یعنی بیشتر از این توانی ندارند. فقدان استراتژی امری است که آمریکا امروز در منطقه و در جهان به آن دچار است. می‌گوییم جنگ نخواهد شد، دلیل اعتبار قدرت نظامی ماست ما می‌توانیم منافع حیاتی نظامی آنها را تهدید کنیم یا همان حرفی که‌ترامپ گفت که ایران می‌تواند در ۱۲ دقیقه منطقه را تصرف کند، ما به دنبال تصرف نیستیم اما ما می‌توانیم در کمترین زمان حاکمیت آنها بر منطقه را قطع کنیم. در خلیج فارس هم آنها توان گذشته را ندارند به همین دلیل رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند جنگ نخواهد شد و مذاکره هم نمی‌کنیم و این راهبرد اصلی انقلاب اسلامی ایران است. آنها دچار یک مارپیچ افول شده‌اند و هرچه هزینه می‌کنند کمتر نتیجه می‌گیرند.

 

 

 

سردار محمد رضا نقدی: مبارزه با آمریکا کاری صلح‌طلبانه‌ است
معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم ۱۳ آبان کرج گفت: مبارزه با آمریکا و جنگ با آمریکا صلح‌طلبانه‌ترین اقدامی است که ملت‌ها می‌توانند انجام دهند چون باید مرکز اصلی شرارت از بین برود وگرنه هر روز باید شاهد یک جنگ درگیری و دیکتاتوری باشیم همانطور که در رژیم گذشته هم همینطور بود.
سردار محمد رضا نقدی افزود: همه توطئه‌ها و برنامه‌های ناامن‌سازی کشور از داخل لانه جاسوسی هدایت می‌شد؛ بنابراین خدا به ملت ایران رحم کرد که آنجا فتح شد و دشمن نتوانست کارهای خود را ادامه دهد. ملت ایران در این ۴۰ سال مبارزه، آمریکا را از اریکه قدرت به زیر کشیده است روزی که انقلاب اسلامی پیروز شد در جهان دو قدرت وجود داشت که هر کدام هر کاری را در منطقه خود می‌خواست انجام می‌داد اما امروز ابرقدرتی در جهان وجود ندارد؛ آمریکایی که خود را رهبر جهان می‌دانست امروز تمام خواسته‌هایش برعکس می‌شود؛ این کار جمهوری اسلامی است که قلاده به گردن آمریکا انداخته و به زیر کشیده است.  

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۷/۸/۱۴ -  شماره 4322
جستجو
جستجو
بالای صفحه