عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۴۹۱۶
مشاور مقام معظم رهبری در امور صنایع دفاعی:

موشک‌های خود را گسترش می‌دهیم

مشاور مقام معظم رهبری در امور صنایع دفاعی تصریح کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی قصد حمله مستقیم به ایران را ندارند و عربستان نیز توان حمله به ما را ندارد.

سرتیپ حسین دهقان، گفت: توان موشکی ما قابل مذاکره نیست زیرا این مساله مساله‌ی بودن یا نبودن است، مساله موشکی مساله هیبت، شرف، استقلال و اعتماد ملی است که درمورد آن نمی‌توان گفت‌وگو کرد. اگر آمریکایی‌ها گمان می‌کنند که در رابطه با این موضوع می‌توانند با ما مذاکره کنند بسیار خوشبین هستند و حساب و کتاب آنها اشتباه است، بنابراین تحت هیچ شرایطی در رابطه با سامانه موشکی مذاکره نخواهیم کرد. وی افزود: ما در مدت بسیار کوتاهی توان گسترش موشک‌های خود را داریم، با توجه به تهدیدات کنونی توان موشکی ما برای مقابله کافی است، اما در صورت تغییر یافتن تهدیدات و نیاز پیدا کردن به پاسخ به آنها هیچ مانعی برای افزایش برد موشک هایمان وجود نخواهد داشت. دهقان تاکید کرد که آمریکا، اسرائیل و عربستان فتنه بزرگی را در منطقه هدایت می‌کنند.
وی گفت: به نظر نمی‌رسد که آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها قصد حمله مستقیم به ایران را داشته باشند اما ممکن است به بهانه‌های دیگر علیه هم پیمانانمان در سوریه و عراق حمله کنند که مساله تبعاتی به دنبال خواهد داشت زیرا هر تصمیمی هزینه‌ای دارد. مشاور رهبری در رابطه با عربستان سعودی گفت: عربستان یک کشور غیر مستقل است و نمی‌تواند در سطح منطقه تصمیماتی برای خود اتخاذ کند و توان سیاسی، اقتصادی و جغرافیای زیادی ندارد که بتواند به ایران حمله کند. وی در رابطه با جنگ یمن گفت: یمنی‌ها ملت مظلومی هستند که علیه آنها تجاوز شده است و آنها هیچی در اختیار ندارند. آمریکایی‌ها بر این باورند که یمنی‌ها باید تسلیم عربستان شوند و به آنها تحیت بفرستند و در این صورت ملت خوبی خواهند بود. آنها از خودشان دفاع می‌کنند و از هر طرفی می‌توانند درخواست کمک کنند و اگر از ما درخواست کنند به آنها کمک خواهیم کرد. وی در پاسخ به این سئوال که آیا ممکن است ایران به یمنی‌ها کمک نظامی کند گفت: هر کمکی بخواهند تقدیم آنها می‌کنیم اما طبیعتا ما در یمن حضور نظامی نداریم و نخواهیم داشت. دهقان در رابطه با حمله و آتش سوزی کنسولگری ایران در بصره گفت: آنها حتی به ادارات دولتی عراق آسیب رساندند، برخی می‌خواهند بگویند که مردم بصره درحالی که شیعه هستند علیه ایران برخواستند. بگذارید شفاف‌تر بگویم؛ عربستان می‌خواهد بگوید که اگر به دنبال دولت عراقی نزدیک به ایران هستید نتیجه آن همانند اتفاقات بصره خواهد بود.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۷/۶/۱۹ -  شماره 4287
جستجو
جستجو
بالای صفحه