عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۲۳۹۵
رئیس قوه قضاییه:

مردم مطالبات خود را از طرق قانونی پیگیری کنند

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه مردم مطالبات برحق خود را باید از طرق قانونی پیگیری کنند، بر لزوم توجه همگان به نظم و انتظام جامعه و جدا بودن مسیر اغتشاش گران و آشوبگران تاکید کرد و به دادستان‌های سراسر کشور دستور داد که با موارد تخریب اموال عمومی، از بین بردن اموال اشخاص و همچنین تضییع حقوق افراد برخورد قاطعانه و جدی داشته باشند.

آیت اله آملی لاریجانی با بیان اینکه انبیاء در صراط توحید و تسلیم بودند، ادامه داد: گر چه به اقتضای زمان و مکان، شریعت‌ها متفاوت بوده است اما حقیقت تعالیم انبیاء یکسان بوده و این شناخت موحدانه جایی برای سلطه گری، جنایت، قتل و هجمه به افراد مظلوم باقی نمی‌گذارد اما متاسفانه امروز در دنیا شاهد هستیم که عملکرد برخی مدعیان پیروی از دین مسیحیت نظیر جنایات کشورهای سلطه گر در اقصی نقاط دنیا از جمله یمن، فسلطین، سوریه، عراق، افغانستان و... هیچ گونه نسبت و هم خوانی با تعالیم حضرت مسیح (ع) ندارد. رئیس قوه قضاییه یکی از مهمترین وظایف امروز پیروان ادیان را شناخت تعالیم حقیقی انبیاء دانست و با بیان اینکه تنها راه سعادت بشر رجوع به همین تعالیم است، خاطر نشان کرد: امیدواریم همه پیروان ادیان با گرد آمدن در این نقطه مشترک که همانا نگاه توحیدی و مبارزه با ظالم و حمایت از مظلوم است، صدای استغاثه مظلومان عالم از جمله کودکان یمن و مردم فلسطین و افغانستان را بشنوند و دست ظالمین را از این سرزمین‌ها قطع کنند.
آملی لاریجانی با بیان اینکه در دوران ائمه معصومین (ع) نیز برخی با غبارآلود ساختن فضا، تشخیص حق و باطل را دشوار می‌کردند اما بصیرت و تمسک به شاخص ولایت همواره موجب شناسایی حق از باطل بوده است، اظهار کرد: امروز در گوشه و کنار کشور شاهد برخی اقدامات غیر قابل قبول هستیم. مسیر مردم بصیر ما از مسیر اغتشاش گران جدا است. رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه نباید اجازه داد اموال عمومی و اموال اشخاص توسط اغتشاش گران تخریب شود، تصریح کرد: شکستن شیشه‌های بانک ها، هجوم به مساجد و حسینیه‌ها و حمله به اماکنی نظیر دادگستری‌ها و فرمانداری‌ها اقداماتی نیستند که ضابطان قضایی تحمل کنند. بر همین اساس از دادستان‌های سراسر کشور اکیدا می‌خواهم که با ورود دقیق به موضوع و با در نظر گرفتن ظرافتهای کار، افرادی را که مطالبات بر حقی دارند به سمت طرق قانونی پیگیری این مطالبات دلالت و با کسانی که دست به تخریب و آتش زدن اموال عمومی می‌زنند و یا اموال اشخاص را از بین می‌برند و موجب تضییع حقوق افراد می‌شوند با قاطعیت و جدیت برخورد کنند.
آملی لاریجانی با بیان اینکه کشور نیازمند انتظام است و هیچ مطالبه‌ای با ایجاد بی نظمی به نتیجه نخواهد رسید، اظهار کرد: هر مطالبه‌ای باید با متانت و آرامش مطرح شود و دادستان‌ها و نیروی انتظامی نیز موظفند جلوی از بین رفتن اموال عمومی و تضییع حقوق عمومی را بگیرند.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۶/۱۰/۱۲ -  شماره 4129
جستجو
جستجو
بالای صفحه