عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۲۳۵۶
محسنی اژه ای: اگر نیاز باشد به پزشکی قانونی معرفی می‌شوند!

حکمتی است که با احمدی نژاد برخورد نمی‌کنیم

سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری خود درباره نازنین زاغری و کمال فروغی گفت: قوه قضائیه تصمیمی در رابطه با این دو زندانی نگرفته است و البته از حیث حقوقی تصمیم‌گیری برعهده قوه قضائیه قرار دارد و این زندانی‌ها مانند دیگر زندانی‌ها هستند.

حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای همچنین در پاسخ به این پرسش که آیت‌اله امامی کاشانی پیشنهاد حکمیت راجع به کارهای احمدی نژاد دادند آیا با این کار موافق هستید و به شما مطلبی ارائه شده است؟ گفت: خیر. به هیچ وجه. کارهایی کردند که عناوین مجرمانه دارد و بسیاری از این فضاسازی‌ها برای جلوگیری از رسیدگی است. حکمیت معنی ندارد و این فضاسازی‌ها در رسیدگی تاثیر ندارد. وی با اشاره به سخنان احمدی‌نژاد گفت: این سرو صدا و فریادها با هر نیتی که صورت می‌گیرد، جلوی ما را نخواهد گرفت. این که می‌بینید اقدامی فعلا نشده از من بپذیرید حکمتی است. برخی گفته‌اند باید این اشخاص را به پزشکی قانونی برد که آیا این اقدامات از اشخاص عاقل سرچشمه می‌گیرد؟ اگر روزی نیاز باشد کسی به پزشک معرفی شود، حتما این کار خواهد شد
 خبرنگاری پرسید آیا ضبط ویدئو از سوی آقای احمدی نژاد و بیان مسایل در ویدئو، مصداق ‌نشر اکاذیب‌ است و اینکه چرا جلوی او را نمی‌گیرید؟ و محسنی اژه‌ای در پاسخ گفت: در قانون آمده است ‌به هر نحوی‌ انتشار کذب جرم است. در ماده ۶۹۷ قانون مجازات این به روشنی بیان شده است. درباره اطلاع رسانی قوه قضاییه هم معنای آن، فقط سخنگویی نیست. این را هم در نظر بگیرید در بسیاری از موارد با وجود قطعی شدن حکم هم نمی‌شود مسایل را توضیح داد. مسایل شخصی، خانوادگی، اشاعه منکر و فحشا، مسایل امنیتی و نظایر آن را نمی‌توان بیان کرد و اطلاع رسانی کرد.
او در ادامه گفت: الان برخی از پرونده‌های روزهای اخیر حکم صادر شده است. من نمی‌توانم بگویم این اتهام بوده، اینطور دادگاه احراز جرم کرده و این حکم را داده است. تا زمانی که حکم قطعی نشده، نمی‌توانم بیان کنم. مطمئن باشید با اقدامات مجرمانه برخورد می‌شود.‌تردید نکنید. این سرو صدا و فریادها با هر نیتی که صورت می‌گیرد، جلوی ما را نخواهد گرفت. این که می‌بینید اقدامی فعلا نشده از من بپذیرید حکمتی است. برخی گفته‌اند باید این اشخاص را به پزشکی قانونی برد که آیا این اقدامات از اشخاص عاقل سرچشمه می‌گیرد؟ برخی هم گفته‌اند این حرف مطرح شده تا رفع مسئولیت شود. اگر روزی نیاز باشد کسی به پزشک معرفی شود، حتما این کار خواهد شد ولی بدانید حکمتی است و زمانی طولانی نخواهد گذشت. اتهام هر فردی شروع به رسیدگی می‌کند و این که بعدا ثابت شود یا نه، بحث دیگری است. اگر افرادی شکایت کردند و شکایت مقرون به قرائن بود، رسیدگی شروع می‌شود.
وی  در پاسخ به سئوالی درباره انتقاد رییس جمهور از شنود و استراق سمع شهروندان در همایش حقوق شهروندی و اینکه آیا دستگاه قضایی از شنودهای غیرمجاز اطلاع دارد یا خیر؟ گفت: من هیچ موردی را سراغ ندارم که به صورت غیرمجاز باشد و حداقل من اطلاع ندارم. اگر دستگاه قضایی اطلاع یابد که کسی بدون اذن جایی را شنود می‌کند، جرم است و حتما برخورد می شود.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۶/۱۰/۴ -  شماره 4124
جستجو
جستجو
بالای صفحه