عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۲۱۱۱
معاون امور حقوقی و بین‌الملل وزارت خارجه:

مذاکره می‌تواند جای اختلاف و جنگ را بگیرد

معاون امور حقوقی و بین‌الملل وزارت خارجه کشورمان با اشاره به اینکه قطعنامه حمایت سازمان ملل از برجام یکی از بلندترین قطعنامه‌های سازمان ملل است، گفت: برجام نمونه‌ای از موفقیت دیپلماسی و مذاکره است که نشان داد مذاکره می‌تواند جای اختلاف و جنگ را بگیرد.

سیدعباس عراقچی در هفتاد و دومین سالگرد روز ملل متحد ضمن تبریک این روز خاطرنشان کرد: این پنجمین سالی است که گری لوئیس چنین مراسمی را‌ترتیب داده و من در چهار مراسم حضور داشته‌ام و این افتخار بزرگی برای من است. وی با بیان اینکه سازمان ملل یکی از سنگ بناهای همکاری‌های بین‌المللی است که در دهه‌های اخیر ایجاد شده است، تاکید کرد: برخی می‌گویند سازمان ملل باید کارهای دیگر و بیشتری را هم انجام می‌داد که درست است ولی سازمان ملل نشان داده یکی از سکوها برای کشورهای عضو و حتی اشخاص است تا آرزوها و شکایت‌شان را بیان کنند و مشکلات‌شان را حل کنند.
معاون وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه عملکرد سازمان ملل نشان می‌دهد که ما می‌خواهیم جهان بهتری را بسازیم، گفت: یک نمونه خوب از عملکرد سازمان ملل آن است که هفت کشور و اتحادیه اروپا زیر چتر سازمان ملل یکی از مهمترین مشکلات جهانی را حل کردند که ما به آن برجام می‌گوییم. برجام یک سوء تفاهم بلندمدت و تهدید جدی جهانی را حل کرد و با توجه به همه منافع طرفین این قرارداد توانست یکی از قسمت‌های برنامه‌های سازمان ملل باشد و جزو قطعنامه‌های سازمان ملل شد.
عراقچی با بیان اینکه قطعنامه حمایت سازمل ملل از برجام یکی از بلندترین قطعنامه‌های سازمان ملل است که حدود ۱۶۰ صفحه است، افزود: برجام یک نمونه شفاف و روشن از موفقیت دیپلماسی و مذاکره است که نشان داد می‌تواند جای اختلاف و جنگ را بگیرد.  وی گفت: برخورد رادیکال آمريكا با مسائل جهانی و نفی دیپلماسی جمعی برای دنیا می‌تواند یک تهدید باشد. ما فکر می‌کنیم سازمان ملل که سکوی توافق‌های چندجانبه است، باید نقش فعالتری را ایفا کند.
وی تاکید کرد: سازمان ملل باید از اجرای همه‌جانبه برجام حمایت کند زیرا برجام باید به عنوان مشعل امید روشن بماند. معاون وزیر امور خارجه با اشاره به دیگر اقدامات سازمان ملل در ایران ابراز داشت: یک کار دیگر، کاری است که تیم سازمان ملل در ایران انجام می‌دهد و آن شرکت در اهداف اقتصادی ایران و مبارزه با قاچاق مواد مخدر و توسعه و سلامت است.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۶/۸/۱۷ -  شماره 4091
جستجو
جستجو
بالای صفحه