عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۲۰۹۹
مرخصی ۲۵۰۰ سی سی دوباره ممنوع شد؛

محدودیت جدید برای خودروهای پلاک اروند!

در حالی که برداشته شدن برخی محدودیت‌ها در تابستان داغ خوزستان افزایش رفاه و رضایت دارندگان خودروهای پلاک اروندی را به همراه داشت، اینبار خبرها از ممنوعیت دوباره اعطای مرخصی به خودروهای پلاک اروند با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی سی حکایت دارد.

به گزارش کارون، در تابستان ۱۳۹۶ پس از چند سال ممنوعیت، مالکان خودروهای پلاک اروندی با حجم بالای ۲۵۰۰ سی سی توانستند از مرزهای زمینی این استان عبور کرده و به مانند دیگر خودروها پلاک گذر موقت (مرخصی) دریافت کنند. این امکان در پی درخواست مردم، وساطت سازمان منطقه آزاد اروند و موافقت پلیس راهرو استان حاصل شده بود و استقبال گسترده شهروندان خوزستانی را به همراه داشت. اکنون با فرا رسیدن آبان مشخص شده که این مجوز عمری به کوتاهی تابستان داشته و مشاهدات ما حکایت از اعمال مجدد این محدودیت‌ها برای خودروهای با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی سی دارد و حتی گزینه ثبت مرخصی نیز در سامانه اینترنتی سازمان منطقه آزاد بر روی آنها بسته شده است.
گفتنی است؛ در حال حاضر بیش از ۳۵ هزار خودروی پلاک اروند در سطح استان خوزستان‌تردد می‌کنند که سازمان منطقه آزاد اروند علاوه بر عوارض واردات و دریافت هزینه سالیانه از مالکان آنها با (پروانه‌تردد)، در هنگام اعطای پلاک گذر موقت (مرخصی) نیز مبالغی از مالکان این خودروها دریافت می‌کند و از این بابت درآمد زایی قابل توجهی دارد.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۶/۸/۱۵ -  شماره 4089
جستجو
جستجو
بالای صفحه