عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۲۰۷۸
با مصوبه شورای‌عالی امنیت ملی صورت گرفت،

ممانعت از پخش صدای سپرده‌گذاران در صداوسیما!

نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: شورای‌عالی امنیت ملی مصوبه‌ای را به تصویب رسانده که به‌موجب آن، صداوسیما مانع از پخش صدای سپرده‌گذاران از طریق رسانه ملی شود.

علی وقف‌چی با اشاره به آخرین وضعیت موضوع سئوال از رئيس‌جمهوری درمورد وضعیت موسسات مالی و اعتباری اعلام کرد: بنابر ماده ۲۱۲ آیین‌نامه داخلی درصورتی که ۷۴ نفر از نمایندگان خواهان سئوال از رئيس‌جمهوری در موضوعی باشند، باید این مسئله محقق شود، مگر این‌که نمایندگان سئوال‌کننده، به اصطلاح امضای خود را پس بگیرند. وی افزود: این درحالی است که نه‌تنها امضایی پس گرفته نشده، بلکه درشرایطی که این طرح سئوال از رئيس‌جمهوری در ابتدا با حدود ۱۳۰ امضاء تقدیم هیات رئيسه شد، اخیراً ۱۸۰ نماینده مجلس بر لزوم اعلام وصول هرچه سریع‌تر این طرح سئوال و ارجاع آن به کمیسیون مربوطه که کمیسیون اقتصادی مجلس است، تاکید کردند.
وی در پاسخ به پرسشي درمورد علت عدم اعلام وصول این طرح سئوال ازسوی رئيس مجلس خاطرنشان کرد: عملاً هیچ‌کس مخالف طرح سئوال از رئيس‌جمهور نیست. اعتقاد لاریجانی تعامل است اما نمایندگان چنین اعتقادی ندارند و معتقدند این مشکلات مردم ازطریق تعامل قابل‌حل نیست.  وقف‌چی در عین حال با تاکید بر این‌که برخلاف گفته سخنگوی هیات رئيسه مجلس و بسیاری دیگر از مسئولان در مجلس، دولت و قوه قضاییه، سپرده‌گذاران موسسات مالی کاسپین هنوز موقعات خود را به‌طور کامل دریافت نکرده‌اند، اعلام کرد: این بحث شبیه به همان ضرب‌المثلی است که می‌گوید جوانی به خواستگاری رفت و گفت ۵۰ درصد قضیه حل شده و فقط مانده ۵۰ درصد عروس‌خانم. اینجا هم ۵۰ درصد که مربوط به قوه قضاییه، بانک مرکزی و دولت راضی‌اند اما سپرده‌گذاران که ۵۰ درصد طرف مقابل هستند، راضی نیستند.
وی افزود: حدود ۱۰ درصد از ملت ایران به‌نوعی درگیر مشکلات موسسات مالی و اعتباری شده‌اند و این یکی از ابرچالش‌های کشور است و سئوال ما این است که آیا این حق مردم است که حتی صداوسیما هم صدایشان را ساکت کند. وقف‌چی در پایان تصریح کرد: اخیراً پس از آن‌که ۲ بار مصاحبه‌هایم در این رابطه پخش نشد، موضوع را پیگیری کردم و گفتند که شورای‌عالی امنیت ملی در مصوبه‌ای، به صداوسیما این اجازه را داده که مانع از پخش صدای سپرده‌گذاران شود.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۶/۸/۱۱ -  شماره 4086
جستجو
جستجو
بالای صفحه