عناوین این صفحه
بهارنیوز
کد خبر: ۱۱۲۰۶۷
مطهری از پاسخ‎های وزیر دادگستری درباره حصر قانع نشد

ماجرای حصر کروبی و موسوی به صحن علنی می‎آید

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: مطهری از پاسخ‌های وزیر دادگستری درباره دلایل حصر موسوی و کروبی و برگزار نشدن دادگاه قانع نشد و به همین دلیل سئوال به صحن علنی ارجاع شد.

حجت الاسلام حسن نوروزی اظهار داشت: وزیر دادگستری برای پاسخ به سئوالات نمایندگان در جلسه روزگذشته کمیسیون حقوقی و قضایی حاضر شد و به سئوالات پاسخ داد. وی افزود: مطهری دو سئوال را از وزیر دادگستری مطرح کردند، سئوال اول ناظر بر دلایل حصر موسوی و کروبی بود مبنی بر اینکه آنها از سال ۸۹ در بازداشت و حصر هستند و هنوز دادگاهی برای آنها برگزار نشده است. بعد از توضیحات آوایی در این باره مطهری از پاسخ‌ها قانع نشد و قرار شد سئوال برای رسیدگی در صحن علنی به هیات رئيسه ارجاع شود.
سئوال دیگر در مورد هنگامه شهیدی و امیر حکیمی بود مبنی بر اینکه علت زندانی بودن هنگامه شهیدی چیست که وزیر اینگونه پاسخ داد که برای ایشان وثیقه صادر شده و اکنون آزاد هستند. در این باره مطهری از پاسخ قانع شد. وی اضافه کرد: سئوال مطهری در مورد امیر حکیمی مبنی بر این بود که امیر حکیمی به عنوان زندان امنیتی و دو تابعیتی حکم اعدام داشته و در جریان برجام آزاد شده است. او بعد از آزادی علیه جمهوری اسلامی ایران شکایت کرده و به دلیل این شکایت حدود ۶۰۰ میلیون دلار ایران محکوم شده است. سئوال این است که چرا یک فردی زندانی و بعد اینگونه آزاد می‌شود و چرا تحقیقات لازم صورت نمی‌گیرد؟
 نوروزی گفت که قرار شد وزیر دادگستری در این رابطه تحقیقات بیشتری انجام داده و توضیحاتی به مطهری داده شود، لذا از این پاسخ قانع نشد ولی اعلام نظر منوط به توضیحات بیشتر شد.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۶/۸/۱۰ -  شماره 4085
جستجو
جستجو
بالای صفحه